Wybierając krzesła z drewna dębowego, nasi klienci mają świadomość ich wysokiej jakości oraz przydatności na długie lata. Zakup krzeseł z dębu to bowiem inwestycja na wiele lat. Mogą one przetrwać pokolenia, co zapewnią właściwości drewna dębowego, które odznacza się bardzo wysoką trwałością. Solidność konstrukcji naszych krzeseł drewnianych to kolejny istotny argument przemawiający za tym, że warto w nie zainwestować. Bez względu na to, czy ich przeznaczeniem będzie gospodarstwo domowe czy też obiekt użyteczności publicznej krzesła dębowe sprawdzą się doskonale.
Co charakteryzuje krzesła z dębu?
Dęby to drzewa długowieczne. Potrafią osiągać wysokość 50 m i żyją ponad 600 lat. Od zawsze kojarzono je z siłą i majestatem, a ich drewno uznawano za najbardziej solidny materiał do produkcji mebli. A wszystko dzięki temu, że jest bardzo twarde i ciężkie. Krzesła z drewna dębowego odznaczają się bardzo dobrymi parametrami również dlatego, że drewno to jest mało podatne na zmiany swoich wymiarów. Oznacza to, że w bardzo niewielkim stopniu rozszerza się i kurczy w efekcie zmian wilgotności powietrza, dzięki czemu elementy krzeseł nie ulegają skręceniom lub wypaczeniu. Dużym atutem gatunku jest także piękny rysunek słojów drewnianych, które nadają krzesłom uroku.
Czyszczenie i pielęgnacji krzeseł z drewna dębowego
Pomimo swojej ogromnej wytrzymałości krzesła z drewna dębowego również wymagają zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu nie tylko prezentują się świetnie, ale także są mniej narażone na uszkodzenia. Podstawowym aspektem pielęgnacyjnym jest ich czyszczenie. Do tej czynności można użyć zwilżonej wodą miękkiej ściereczki. Świetnie nadadzą się też preparaty w sprayu do czyszczenia drewna dębowego.
Bardzo ważne jest, by korzystać ze sprawdzonych środków do czyszczenia drewna dębowego. Wykonane z niego meble są dość kosztowne, a niektóre preparaty mają w swoich składzie agresywną chemię, której stosowanie może powodować przebarwienia. Dlatego, jeśli nie mamy pewności, czy mamy odpowiedni środek, wtedy warto skorzystać z niego testowo na mało widocznej części krzesła i sprawdzić efekt. Należy także ostrożnie rozpylać preparat, gdy mamy do czynienia z krzesłami tapicerowanymi. Ich użycie na materiale może powodować przebarwienia i trudne do usunięcia plamy.
Co jakiś czas (średnio raz w miesiącu) warto zaolejować drewniane części krzesła. W ten sposób odświeżymy ich kolor oraz dodatkowo zabezpieczymy materiał przed wilgocią. Warto też pamiętać, by nie wystawiać krzeseł drewnianych na długie działanie słońca. Taka ekspozycja będzie prowadziła do matowienia koloru.