6 zalet krzeseł z drewna dębowego

dębowy stół i krzesła

Drewno dębowe nie bez powodu uznawane jest za królewski materiał do produkcji mebli. Ten naturalny surowiec wyróżnia się nie tylko estetyką, ale również właściwościami, które sprawiają, że powstają z nieco przedmioty wyjątkowe — trwałe, wytrzymałe, ponadczasowe.

Nasza firma wykorzystuje drewno dębowe do produkcji krzeseł. Jakie są ich zalety i dlaczego warto je wybrać do domu, restauracji lub hoteli? Dowiesz się, czytając dalszą część naszego wpisu.

Krzesła dębowe: 6 powodów, dla których powinieneś je wybrać

  1. Krzesła z drewna dębowego są trwałe. Dąb to drewno twarde i ciężkie, a dzięki temu wyjątkowo trwałe i zapewniające doskonałą wytrzymałość. To właśnie z tego surowca powstawały antyczne meble, które zachwycają nas od stuleci. Jeśli więc chcesz, aby twoje krzesła służyły ci przez możliwie jak najdłuższy czas w nienagannym stanie, zdecydowanie powinny być wykonane właśnie z dębu. Jeśli będziemy odpowiednio dbać o meble dębowe, z powodzeniem posłużą nawet kilku pokoleniom.
  2. Krzesła z drewna dębowego są odporne na odkształcenia. W porównaniu z innymi gatunkami drewna dąb wykazuje zdecydowanie wyższy poziom odporności na zamoczenie i wysoką temperaturę. Jeśli powierzchnia krzeseł zostanie odpowiednio zabezpieczona olejem lub lakierem, nie trzeba będzie martwić się skutkami zalania czy krótkotrwałego wystawienia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  3. Krzesła z drewna dębowego są stabilne. Dąb nie ulega wypaczeniom w takim stopniu jak inne gatunki drewna. Krzesło zachowa więc formę nadaną mu podczas produkcji, a poszczególne elementy nie zmienią ani swoich rozmiarów, ani nie zaczną się odkształcać czy wyginać. Oprócz tego dębowe krzesła bez problemów poradzą sobie nawet z dużymi obciążeniami.
  4. Krzesła z drewna dębowego są łatwe w pielęgnacji i konserwacji. W porównaniu z wieloma innymi naturalnymi tworzywami drewno dębowe okazuje się dość proste w utrzymaniu. Krzesła z dębu należy jedynie regularnie przecierać miękką ściereczkę w celu oczyszczenia powierzchni, ewentualnie można stosować impregnację z wosku naturalnego. Przy większych plamach należy użyć miękkiej ściereczki nasączonej delikatnym detergentem rozpuszczonym w wodzie. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne pozwolą zachować krzesła w doskonałym stanie przez długi czas.
  5. Krzesła z drewna dębowego wyróżniają się ponadczasowym pięknem. Jeśli szukasz krzeseł, które będą z jednej strony bardzo eleganckie i stylowe, a z drugiej uniwersalne, zdecydowanie powinieneś postawić na dąb. Krzesła z drewna dębowego pasują praktycznie do każdego wnętrza. Będą doskonale prezentować się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i rustykalnych, skandynawskich, nowoczesnych, a nawet minimalistycznych czy industrialnych. Są eleganckie, luksusowe, a jednocześnie tworzą naturalny, przytulny klimat.
  6. Krzesła z drewna dębowego to dobra inwestycja na lata. Drewno dębowe to jeden z najbardziej szlachetnych surowców naturalnych wykorzystywanych do produkcji mebli. Wprawdzie krzesła z tego drewna nie należą do najtańszych, jednak decydując się na nie, zyskujemy trwałość i ponadczasowe piękno. Jest to więc inwestycja na lata. Co ciekawe, im drewno dębowe starsze, tym cenniejsze, ponieważ z czasem nabiera głębszego, ciemniejszego koloru, a jego wartość rynkowa wzrasta.