Jak dbać o krzesła drewniane?

mycie drewnianego krzesła

Dobrej jakości krzesła z drewna charakteryzują się nie tylko ponadczasowym pięknem, ale też wysoką odpornością i trwałością. Odpowiednio zadbane mogą posłużyć nawet przez wiele lat. Jak je pielęgnować, by stało się to możliwe?

Jak prawidłowo pielęgnować drewniane krzesła?

Meblom wykonanym z wysokiej jakości, naturalnego drewna ciężko jest zaszkodzić. Są one wyjątkowo odporne na działanie czasu oraz szkodliwych czynników. Dotyczy to również drewnianych krzeseł. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach dotyczących ich pielęgnacji. Jak dbać o krzesła z naturalnego drewna? Najważniejsza okazuje się systematyczność i odpowiednie środki. Do pielęgnacji krzeseł i innych mebli wykonanych z drewna należy wybierać produkty wysokiej jakości, z naturalnym składem. Oleje, woski i lakiery będą szczególnie mile widziane. Do pielęgnacji krzeseł z drewna najlepiej wybrać tę substancję, którą zostały one pokryte jeszcze na etapie produkcji.

Co niszczy krzesła z naturalnego drewna?

Choć drewniane meble ciężko zniszczyć, nie jest to niemożliwe. Nieprawidłowa pielęgnacja może im poważnie zaszkodzić. Czego należy unikać? Przede wszystkim – nadmiaru wody. Krzesłom z drewna szkodzi nawet zbyt wysoka wilgotność powietrza w pomieszczeniu – jej poziom powinien wahać się pomiędzy 40 a 60%. Jednak to nie wszystko. Drewnianym krzesłom nie służą też silne detergenty. W ich pielęgnacji należy wystrzegać się wszelkich kwasów i substancji żrących, a nawet płynów do mycia naczyń. Większość środków chemicznych charakteryzuje się agresywnym działaniem, które może niszczyć naturalny materiał. Należy pamiętać również o tym, aby do czyszczenia krzeseł z drewna nie używać szorstkich i twardych gąbek. Zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w miękkie, delikatne szmatki oraz kilka pędzelków.