Jakie krzesła będą najlepiej pasować do ciemnego stołu?

jadalnia z ciemnym stołem

Aranżując wnętrza jadalni coraz częściej meble i stół nie stanowią kompletu. Dzięki temu powstające aranżacje są ciekawsze i pozwalają na wykorzystanie większej ilości elementów. Z drugiej strony generują dodatkowe dylematy. Wybierając krzesła, można zdecydować się na różne rodzaje materiałów, z których są wykonane – drewno, plastik lub też meble tapicerowane. Które z nich będą najlepiej komponowały się ze stołem w ciemnej barwie?

Czynniki wpływające na wybór

Wybierając krzesła, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich aspekt praktyczny, o czym często kupujący zapominają. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się, ile krzeseł ma stanąć przy stole i szerokość krzeseł dopasować do długości stołu. Dlatego przed zakupem należy zmierzyć odległość między nogami stołu. Krzesła nie powinny być ustawione „na styk”, bo spożywanie posiłków będzie niewygodne. Istotne jest także dopasowanie wysokości krzeseł do wysokości stołu. Producenci krzeseł chcąc zaspokoić wymagania klientów o różnych potrzebach i gustach, oferują krzesła w różnych kolorach, kształtach, stylach. Ze względów estetycznych warto zadbać, by stół i krzesła prezentowały ten sam styl oraz by nogi krzeseł miały zbliżony kolor do blatu stołu – będą wówczas dobrze ze sobą wyglądać. Do stołu na smukłych nóżkach warto dobrać lekkie wizualnie krzesła, a dębowy stół można połączyć z ciężkimi krzesłami.

Jakie krzesła sprawdzą się najlepiej do ciemnego stołu?

Z mody wychodzą już formalne, obite w tekstylia, sztywne krzesła do jadalni i idealnie pasujące do nich stoły. Coraz częściej wybierane są odważne połączenia, które mają podkreślić niepowtarzalność przestrzeni i indywidualność właścicieli. Do wnętrz z mocnym charakterem idealnie pasują meble w ciemnej kolorystyce z czarnymi akcentami. Meble w ciemnych barwach są coraz popularniejsze i mają mnóstwo zalet, chociaż najlepiej prezentują się w dużych pokojach. Jakie krzesła będą idealnie pasowały do ciemnego stołu? Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, w którym stół i krzesła będą stały. Ciemny stół w jasnych i dużych pomieszczeniach można uzupełnić krzesłami o czarnym lub ciemnobrązowym wybarwieniu. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się jednak w małych i ciemnych wnętrzach – tutaj niezbędne będą krzesła o jaśniejszym zabarwieniu. Ciemne meble zawsze sprawiają wrażenie ciężkich i masywnych – żeby jeszcze bardziej nie obciążać małych powierzchni, warto zainwestować w krzesła o cienkich nogach.  Eleganckie wnętrze można stworzyć poprzez połączenie ze sobą mebli i dodatków na zasadzie podobieństw oraz kontrastów lub poszukując wspólnych mianowników.