Jakiej wysokości powinny być krzesła barowe?

krzesła barowe

Wybierając krzesła do baru, warto zwrócić uwagę na różne aspekty, aby wybrać model, który będzie odpowiedni dla danej przestrzeni i zapewni wygodę użytkowania. Jedną z ważnych kwestii jest ich wysokość. Zobacz, jak dopasować je do baru.

Różne wysokości krzeseł barowych

Krzesła barowe o odpowiedniej wysokości zapobiegają dyskomfortowi podczas siedzenia przy stole lub barze. Wysokość krzeseł barowych zależy więc od wysokości blatu stołu lub baru, przy którym będą używane. Zwykle meble te są dostępne w trzech różnych wysokościach:

  • krzesła o wysokości 61-66 cm, które przeznaczone są do stołów o wysokości 90 cm i sprawdzą się idealne do użytku w domu, w kuchni lub w jadalni,
  • krzesła o wysokości 73-76 cm dostosowane są do stołów barowych o wysokości 110 cm, a więc do użytku w barach lub restauracjach,
  • krzesła o wysokości 81-86 cm, które wykorzystuje się przy wysokich barach o wysokości 120 cm najczęściej w klubach lub lokalach nocnych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł barowych?

Przy wyborze krzeseł barowych należy zwrócić uwagę na kilka innych aspektów. Krzesła te powinny być wygodne, aby goście mogli spędzić przy nich dłuższy czas bez odczuwania dyskomfortu. Warto zwrócić uwagę na to, czy krzesła posiadają podłokietniki, regulowaną wysokość siedziska, miękkie poduszki czy też są wyposażone w oparcie. Krzesła barowe mogą też być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, skóra, tkanina, plecionka itp. Ważne, aby wybrać krzesła wykonane z materiałów trwałych i łatwych w utrzymaniu czystości. Styl krzeseł powinien pasować do wystroju wnętrza i jego charakteru. Powinny też być stabilne i bezpieczne. Należy upewnić się, że posiadają odpowiednią konstrukcję i trzymają się równowagi na każdej powierzchni.