Klasa i styl. Do jakich wnętrz pasują krzesła drewniane?

krzesła drewniane przy stole w jadalni

Aranżacja wnętrz polega na podejmowaniu mnóstwa decyzji, związanych między innymi z wyborem koloru ścian, materiału do wykończenia podłóg, armatury łazienkowej. Kolejnym etapem jest planowanie układu danych pomieszczeń oraz kupowanie odpowiednich mebli. W natłoku spraw można zapomnieć o tak istotnym szczególe, jakim są krzesła. A to niezwykle istotny element wyposażenia wnętrz, który pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także użytkową.

Dlaczego warto zainwestować w drewniane krzesła?

Wnętrze domu powinno być z jednej strony funkcjonalne i odpowiadać potrzebom wszystkich użytkowników, a z drugiej strony powinno być po prostu ładne. Ta zasada dotyczy wszystkich sprzętów – od szaf i sprzętów, po dodatki takie jak krzesła. Współczesna aranżacja wnętrz bardzo często łączy w sobie różne barwy, style i materiały. Wygląda to bardzo nowocześnie, ale nie pasuje do wszystkich domów i mieszkań. Tam, gdzie właściciele są miłośnikami klasyki, idealnie sprawdzą się krzesła drewniane – najlepiej dębowe lub bukowe. To materiał solidny i piękny jednocześnie, przyjemny dla oka i miły w dotyku, o charakterystycznym zapachu, fakturze i kolorze.

Który styl kocha krzesła z drewna?

Krzesła z drewna idealnie komponują się ze stylem skandynawskim, który charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów i jasnych barw. Drewniane krzesła w różnych odcieniach powinny pojawić się w kuchni oraz w strefie jadalnej. Łatwo połączyć je z dodatkami w kolorach bieli, beżu i szarości, czyli typowymi dla stylu skandynawskiego. Jasne barwy i naturalne materiały, to także cechy charakterystyczne wnętrz zaaranżowanych w stylu prowansalskim. Tu powierzchnie drewnianych krzeseł często są delikatnie poprzecierane, a same krzesła wykonuje się z drewna giętego. Również styl nowoczesny nie stroni od efektownych mebli drewnianych. Ich wykorzystanie sprawia, ze wnętrza stają się przytulne i chce się w nich zostać na dłużej.