Urządzanie domu w stylu skandynawskim. Jakie meble wybrać?

krzesło

Jasne i przestronne wnętrza, w których meble i dodatki nie przytłaczają, lecz kuszą wygodą i cieszą funkcjonalnością. W ten sposób można najkrócej opisać skandynawski styl aranżacji wnętrz, który z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność. Stawiają na niego ci, którzy doceniają ekologiczne podeście do wystroju, minimalizm oraz prostotę. Meble są jednym z kluczowych elementów aranżacji pomieszczeń w tym stylu. Aby całość idealnie się komponowała, należy trzymać się kilku zasad.

Co charakteryzuje styl skandynawski?

Prostota – to pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl, gdy mowa o urządzeniu wnętrz w stylu skandynawskim. Jednak prostota nie może oznaczać pustki, niewygody i braku harmonii. Dlatego funkcjonalność powinna być kluczowym kryterium przy doborze mebli. Z jednej strony powinny komponować się z jasnymi barwami ścian, ale zarazem pozwolić gospodarzom mieszkania i ich gościom na komfortowe spędzanie czasu. W skandynawskim stylu nie ma miejsca na niepraktyczne meble, które zajmują przestrzeń, bo „ładnie wyglądają” i „kiedyś się przydadzą”. W jasnych wnętrzach zbędne elementy jedynie niepotrzebnie dodają mroku.

Dlaczego krzesła są tak ważne w stylu skandynawskim?

Wrażenie lekkości pomieszczenia potęgują nie tylko jasne barwy ścian, ale też drewniana podłoga oraz wykonane z tego materiału meble. W codziennym życiu najczęściej korzystamy z krzeseł i stołów. Przy nich jemy posiłki, czytamy gazety i książki, oglądamy filmy, gramy w planszówki, czy po prostu rozmawiamy. Często używane meble powinny być lekkie, ergonomiczne i uniwersalne. Choć często używane, to zarazem niemal niezauważalne.

Te wszystkie warunki spełniają najwyższej jakości krzesła z drewna bukowego i dębowego. Aby odpowiednio dopasować je do naszych potrzeb i pozostałych elementów wystroju, możemy wybrać modele gładkie lub do tapicerowania. Bogaty wybór tkanin gwarantuje, że dobierzemy kolor idealnie pasujący do naszego wnętrza. Dzięki temu powstanie ciepła i harmonijna przestrzeń, w której chce się przebywać.