Kilka zalet krzeseł tapicerowanych

mężczyzna tapiceruje krzesło

Czym jest krzesło, wszyscy doskonale wiemy, ale gdyby ktoś zapytał nas o definicję takiego mebla, odpowiedź wcale nie byłaby oczywista. Krzesło w klasycznym wydaniu to jednoosobowy mebel do siedzenia, który ma oparcie, ale według niektórych źródeł podobny mebel wyposażony w podłokietniki będzie już fotelem. W naszym wpisie rozwiniemy nieco ten temat, opowiadając o kilku najważniejszych zaletach krzeseł tapicerowanych.

Design, konstrukcja i funkcjonalność krzeseł tapicerowanych

Zalety krzeseł tapicerowanych są związane z ich designem, konstrukcją i funkcjonalnością. Konstrukcje krzeseł tapicerowanych są wykonywane z solidnego drewna. Jako producent krzeseł dbamy o jakość materiału – drewna dębowego i bukowego – który po obróbce przez lata pozostaje wytrzymały i trwały. Tapicerka może być wykonana z różnych tkanin, jak popularna bawełna w wielu wydaniach, mieszanka wełny, poliester, czy delikatny aksamit, a nawet jedwab. Krzesła wraz z tapicerką mogą mieć delikatną budowę lub bardziej masywną konstrukcję, mogą być otwarte lub wyposażone w podłokietniki; są funkcjonalne, wygodne. Najwięcej zalet zawsze będą mieć dobrze dobrane krzesła tapicerowane wykonane na indywidualne zamówienie.

Porównanie krzeseł tapicerowanych z fotelami

Krzesło tapicerowane to z założenia mebel, na którym siadamy na chwilę – na przykład przy obiadowym stole, czy w biurowej poczekalni. Fotel to mebel wypoczynkowy lub mebel do pracy, na którym zasiadamy na dłużej. Krzesła tapicerowane w klasycznym wymiarze są lżejsze od foteli, łatwiej je zatem przestawiać. Fotele natomiast mogą mieć przeróżne wymiary i gabaryty, np. obniżone, masywne siedziska. Jeśli szukamy wygodnego, ale niezbyt ciężkiego mebla do domu, mieszkania, biura, czy innych wnętrz, szybciej znajdziemy go wśród krzeseł tapicerowanych.